БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA

Новини - Сторінка 96

04 мая 2016
Прибуток нафтогазового гіганта Shell впав майже в 10 разів


Британо-голландська нафтогазова компанія Royal Dutch Shell Plc в першому кварталі 2016 року скоротила чистий прибуток через падіння цін на нафту, проте результат перевершив очікування ринку завдяки прибутковості нафтохімічного бізнесу. Про це йдеться в звіті компанії, пишуть "Вести.ru". Чистий прибуток Royal Dutch Shell в січні-березні впав в 9,9 разу в річному вираженні до 455 млн доларів. Скоригований чистий прибуток на акцію становив 0,07 долара проти 0,69 долара роком раніше.

28 квітня 2016
290 тис тонн – ресурс нафтового родовища, відкритого «Укргазвидобуванням» на Харківщині


Промисловий не фонтануючий  приплив нафти, дебітом  4,9 м куб. на добу, отримано при проведенні випробувань на одній з свердловин Оливинівської структури, яка знаходиться на території Шевченківського району Харківської області. Нафтовий поклад залягає на глибинах від 2100 до 2200 м. За попередніми даними, його ресурси оцінюються у 290 тис. тонн умовного палива. У пробуреній свердловині виявлено ще низку перспективних пластів вище по розрізу, що відкриває перспективи подальшої розвідки на цій площадці.

25 квітня 2016
Головою Наглядової ради «Укргазвидобування» став Юрій Вітренко


Збори акціонерів газодобувної компанії Укргазвидобування своїм рішенням від 21 квітня достроково припинила повноваження голови наглядової ради Андрія Пасішника, проти якого Національне антикорупційне бюро України порушило кримінальну справу в рамках розслідування, ініційованого за заявою екс-міністра економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус. Про це йдеться в системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, передає УНІАН.

25 квітня 2016
Азербайджан добув майже 400 млн тонн нафти Azeri Light та 70 млрд кубометрів газу


З початку видобутку першої нафти - з листопада 1997 го і по квітень поточного року з блоку нафтових родовищ "Азері-Чираг-Гюнешлі" видобуто 393 мільйона тонн нафти, з яких 218 мільйонів тонн припали на частку прибуткової нафти Азербайджану, сказав в понеділок перший віце -президент азербайджанської держкомпанії SOCAR Хошбахт Юсіфзаде на що проходить в Баку міжнародної конференції SOCAR "Каспій і Центральна Азія - торгівля, логістика, нафтопереробка і нафтохімія".

21 квітня 2016
У Держгеонадрах кажуть, що завдяки їх зусиллям уряд прийняв реформаторську постанову

Про реформи у геологічній галузі, які несуть в собі зміни, прийняті до постанов №615 та №594, говорили на брифінгу Державної служби геології та надр України. Т.в.о. Голови Держгеонадра Микола Бояркін відкрив зустріч тезою, що геологічна служба домоглась реформ у своїй галузі. Зміни, які обговорювали на зустрічі з журналістами, за словами керівництва Служби, сприяють реформування секторунадрокористування; скасуванню преференції на отримання спецдозволів для підприємств з державною часткою; удосконаленню норми порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами та порядку проведення аукціонів тощо. Над цими змінами фахівці Держгеонадр активно працювали впродовж майже двох років.
20 апреля 2016
АМКУ - про аукціони Держгеонадр


У березні 2016 Державна служба геології та надр України (далі – Держгеонадра) зверталась до Антимонопольного комітету України (далі – Комітет) стосовно визначення наявності або відсутності контролю між учасниками аукціону, про що Комітетом було надано відповідь. На офіційному веб-сайті Держгеонадр у квітні 2016 року розміщено офіційну заяву з назвою «Держгеонадра спростовують недостовірну інформацію, яка прозвучала в рамках журналістської програми «Надра з молотка» (http://www.radiosvoboda.org/content/article/27647079.html). 

Як забезпечити незалежність НКРЕКП для ефективної роботи нової моделі енергоринку?

25 квітня 2016 року в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбудеться круглий стіл на тему:

«Як забезпечити незалежність НКРЕКП для ефективної роботи нової моделі енергоринку?»

Організатор: діловий портал Hubs (http://hubs.ua/
Адреса проведення: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16. Початок о 12 год. 00хв. 

Ключові питання для обговорення на круглому столі:

1) Як можна покращити вкрай поганий стан розрахунків на енергетичних ринках (електроенергії, газу, опалення тощо), щоб з’явилася можливість якнайкраще впровадити нові моделі ринків електроенергії та газу?

2) Яким чином у законопроекті № 2966-д «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» забезпечується незалежність та відповідальність НКРЕКП? Які зміни ще потрібно зробити в законопроектідля посилення незалежності НКРЕКП? Яким має бути ступінь контролю держави над енергоринком?

3) Якою має бути тарифна політика НКРЕКП, щоб скоротити рівень перехресного субсидування в енергетиці та забезпечити баланс між економічною доцільністю та платоспроможністю споживачів, скасувати існуючу заборгованість за розрахунками?

Учасники заходу:

1)  Народні депутати – члени Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, представники Міністерства енергетики, НКРЕКП.

2) Представники підприємств енергетичної галузі, НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Укртрансгаз», ПАТ «УкрГазВидобування», облгазів, генеруючих підприємств, обленерго тощо.

3) Експерти енергоринку, галузеві асоціації та інші.

18 квітня 2016
Налагодження конструктивного діалогу між громадськістю та компаніями на Харківщині


7 квітня 2016 року у м. Чугуїв Харківської області відбувся круглий стіл “Прозорість нафтогазового комплексу Чугуївського району”. Учасниками круглого столу стали голова райдержадміністрації Євген Королюк, його перший заступник Юрій Варжеїнов, заступник голови районної ради Інесса Ковтун, координатор “Ресурсного центру розвитку громад” Світлана Гапоник, начальники структурних підрозділів РДА, сільські та селищні голови району, директор ТОВ “Пром-Енерго-Продукт” Вадим Мохов, директор ТОВ ”КУБ-ГАЗ” Сергій Панчук, головний інженер ГПУ “Шебелинкагазвидобування” Андрій Вахрів, експерти проекту, представники громадськості, ЗМІ та інші.

18 квітня 2016
Чи можуть бути партнерськими відносини між громадами та видобувними компаніями?


Робота круглого столу “Прозорість видобутку вуглеводнів – шлях до добробуту Борівських громад” у смт. Борова на Харківщині 7 квітня 2016 року була насиченою та результативною. Головна мета заходу – імплементація ІПВГ – стандарту прозорого управління у видобувних галузях. Яким чином ІПВГ дозволяє покращити конкурентоспроможність та інвестиційний клімат видобувних регіонів? Чи сприяє ІПВГ сталому розвитку громад? Саме ці питання обговорювали та вирішували на робочій зустрічі представники територіальних громад, органів місцевого самоврядування, видобувних компаній, районної влади, ЗМІ, експерти та організатори проекту.

12 квітня 2016
Кабмін спростив процедуру щодо користування надрами


Кабінет Міністрів спростив регулювання погоджень отримання спеціальних дозволів на користування надрами. Про це йдеться в постанові №277 від 6 квітня, передають «Українські новини». Зокрема виключені норми, які можуть встановити непрозорі або нерівні правила для суб'єктів господарювання, створені сприятливі умови для впровадження кращої світової практики з питань забезпечення прозорості процесу проведення аукціонів для залучення приватних інвестицій у видобуток вуглеводнів.