БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовини"Нафтогаз" обіцяє цього року викупити весь газ приватного видобутку

"Нафтогаз" обіцяє цього року викупити весь газ приватного видобутку

15.04.2024

Очільник Групи "Нафтогаз" Олексій Чернишов під час зустрічі з представниками українських видобувних компаній 12 квітня 2024 року запевнив, що "Нафтогаз" готовий викупити весь обсяг газу, який українські приватні видобувники запропонують ринку у 2024 році.

"В умовах війни та постійних ворожих атак для України критично важливо зберігати енергетичну незалежність та збільшувати власний видобуток. Група "Нафтогаз" робить усе для цього, зокрема минулого року нам вдалось суттєво збільшити обсяг нашого видобутку. Але загальний результат залежить від усіх компаній, що зараз працюють в Україні. Ми розуміємо, що видобуток потребує інвестицій. Тому вам необхідно реалізувати свій ресурс по конкурентній ціні. Ми готові викупити його", – зазначив Олексій Чернишов.

У 2023 році Група "Нафтогаз" придбала через Українську енергетичну біржу близько 1 млрд куб. м газу українських приватних видобувників.

Олексій Чернишов також наголосив, що, як і минулого року, компанія планує робити все в прозорий спосіб – через механізми Української енергетичної біржі.

"Минулого року співпраця з "Нафтогазом" продемонструвала свою ефективність. Усі процеси відбувалися прозоро та чітко, оплати приходили вчасно", – відзначила Людмила Кучменко, генеральний директор української приватної газовидобувної компанії "Гео-Альянс".

Окрім планів щодо співпраці на 2024 рік, на зустрічі говорили також про умови, які має створити держава для підтримки українського видобутку. Зокрема про своєчасність та прозорість отримання спецдозволів на видобуток та інші процедурні моменти.

"Те, що сьогодні відбувається з "Укрнафтобуріння" – дуже негативний фактор для української енергетики. Через це країна щороку втрачає приблизно півмільярда кубометрів газу, які б змогли зробити нас сильнішими та стійкішими в умовах війни", – додав очільник Групи "Нафтогаз".

Як повідомляла "Українська енергетика", "Нафтогаз" відновив закупівлю газу приватного видобутку на УЕБ наприкінці квітня 2023 року. До цього, навесні 2022 року, компанія переходила до співпраці з "Українською міжбанківською валютною біржею".

Цього року "Нафтогаз" хоче додатково видобути 1 млрд кубометрів. У компанії також очікують, що обсяги збільшать і приватні видобувні компанії.