БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаІнтерв’ю

Інтерв’ю

16.12.2021
Енергобізнес. "До того, як 5% від суми ренти не потрапляло в ОТГ – це була війна - Р.Сторожев

16 грудня 2021 (Енергобізнес)

Стабільне законодавство, прогнозована політика держави та інвестиції в геологорозвідку – запорука успіху у видобутку, переконаний президент Асоціації "Надрокористувачі України" Роман СТОРОЖЕВ.

 

04.10.2021
Energy Club. "Україна повинна створити стратегічний резерв газу і систему захисту населення на випадок форс-мажорів"- Р.Сторожев

4 жовтня 2021 (Energy Club)

Сьогодні Україна, її ринок газу знаходиться в єдиній системі координат з європейським. Поки наша країна є нетто-імпортером газу, ціни на внутрішньому ринку будуть формуватися як «імпортний паритет плюс». І це аксіома, поки власний видобуток газу не перевищить внутрішнє споживання. Багатьох це лякає, адже ціни на газ в світі волатильні, а сьогодні б'ють рекорди щодня. Хтось навпаки вважає, що це стимул напрацювання таких варіантів стратегії на ринку газу, які б посилювали енергобезпеку і наближали до створення внутрішнього бенчмарка ціни на газ. За деталями ми звернулися до Романа Сторожева, управлінцю з понад 20 річним досвідом роботи в газовій сфері.

25 серпня 2020
Міцний фундамент вільного ринку – висока конкуренція. Монополії, як і імперії, руйнуються як будинки на піску, - Роман Сторожев

 

25 серпня 2020 (Energy Club)

Вже понад чотири роки в Україні проходить реформа ринку газу. Сьогодні активні процеси відбуваються в сегменті населення, для якого з серпня вже діє ринкове ціноутворення. Ринок трансформується, в суспільстві точаться палкі дискусії стосовно цін на газ як для промисловості, так і для побутових споживачів. Метою реформи є підвищення послуг та формування конкурентних цін на ринку за рахунок конкурентної боротьби серед постачальників. Чи в цьому руслі проходять зміни на ринку, як позбутись монополій та чи є незалежний арбітр на ринку? На ці теми спеціально для Energy Club ми спілкувались з Романом Сторожевим, який має значний досвід роботи на ринку постачання природного газу, а сьогодні очолює Асоціацію «Надрокористувачі України».

22 січня 2020
РОМАН СТОРОЖЕВ: ГАЗОВИДОБУВНА ГАЛУЗЬ У 2020 РОЦІ БУДЕ РОЗВИВАТИСЯ В НЕПРОСТИХ УМОВАХ
 
22 січня 2020 (Kosatka Media)
 
Минулий рік для газовидобувної галузі запам'ятався низкою важливих подій. На платформі «ProZorro.Продажі» запущені електронні аукціони з продажу спецдозволів на користування надрами; громади, на території яких видобувають вуглеводні, почали отримувати частину рентних платежів безпосередньо в свої бюджети; «Укргазвидобування» оновила стратегію по розвідці і видобутку природного газу, зосередившись на економічно вигідних виробничих проектах. Процеси трансформації галузі тривають і сьогодні. В цьому році на порядку денному стоять питання: вдосконалення правил проведення конкурсів угод про розподіл продукції; залучення міжнародних компаній до розробки надр в Україні; оновлення Кодексу про надра України та ін. Своїм баченням по реалізованих та нових ініціативах в надрокористуванні з Kosatka.Media поділився президент Асоціації надрокористувачів України Роман СТОРОЖЕВ.
 
3 грудня 2019
Аукціони чи угоди про розподіл продукції?
21 листопада 2019 (БізнесЦензор. Колонка Р.Сторожева)
 
Яка модель залучення інвестицій в газовидобувну галузь оптимальна для України?
28 жовтня 2019
Чи варто Україні чекати інвестицій у газовидобуток?

28 жовтня 2019 (Дзеркало Тижня)

Ціна питання — 450–1500 мільйонів доларів. Саме стільки компанії-переможці зобов'язалися інвестувати у вивчення і розробку "виграних" ними нафтогазоносних площ за перші п'ять років.

21 жовтня 2019
Володимир Ігнащенко: Закон «Про УРП» потребує вдосконалення

21 жовтня 2019 (Нафторинок)

18 жовтня в Комітеті Верховної ради з питань ПЕК відбувся круглий стіл на тему «Перспективи укладення Угод про розподіл продукції та їх виконання». Час, коли всі 9 угод мають бути укладені з державою безповоротно спливає: присутні на зустрічі компанії та експерти наголошують, що багато ризиків не встигнути все оформити через повільну роботу урядовців та недосконалу нормативну базу.

18 серпня 2019
Голова Держгеонадр відверто поспілкувався з учасниками ENERGY CLUB стосовно прозорості надрокористування

18 серпня 2019

ENERGY CLUB на закритій зустрічі з Головою Державної служби геології та надр України Олегом Кирилюком обговорили тему прозорості надрокористування.

15 липня 2019
Розподіл надр по-новому. Як Гройсман на фініші своєї роботи подякував олігархам

15 липня 2019 (Главком)

Після оголошення переможців конкурсу УРП залишилось багато запитань…

13 липня 2019
"Дельфін" на заморозку

13 липня 2019 (Дзеркало Тижня)

(Про призупинення конкурсу на ділянку "Дельфін" на шельфі Чорного моря)

Люди можуть зрушити гори й відігнати море. Щоправда, іноді - кожний у свій бік. Проведення конкурсів з укладання угод про розподіл продукції (УРП) на офшорних (морських) родовищах вуглеводнів наочно це показало.