БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовини"Укргазвидобування" запустило ще дві нові високопродуктивні свердловини

"Укргазвидобування" запустило ще дві нові високопродуктивні свердловини

14.05.2024

Компанія "Укргазвидобування", 100% акцій якої належать НАК "Нафтогаз України", ввела в експлуатацію ще дві високодебітні свердловини на одному з найглибших родовищ на сході України. Сумарно вони дають 390 тис. куб. м газу на добу: 270 тис. куб. м та 120 тис. куб. м, ідеться в повідомленні пресслужби Групи "Нафтогаз".

Таким чином, загалом від початку 2024 року УГВ ввело в експлуатацію вже 7 нових високодебітних свердловин.

Дві нові свердловини пробурені на одному родовищі, на одному пласті та майже одночасно, тому на технічному сленгу їх називають "близнючками". Вони також мають відносно однакову глибину – 6200 м та 6225 м.

Завдяки використанню сучасних бурових верстатів, майстерності фахівців "Укрбургазу" та скороченню аварійності під час виконання робіт свердловини вдалось пробурити вдвічі швидше – за 8 місяців замість 2-3 років.

"Раніше буріння таких свердловин тривало від двох до трьох років. Ці ж були готові за 8 місяців. Лише системно покращуючи технологічні процеси, ми даємо кращий результат та посилюємо енергетичну стійкість України", – наголосив очільник Групи "Нафтогаз" Олексій Чернишов.

Ідея буріння обох свердловин належить центру 3D-моделювання УкрНДІгазу. Місця їх закладання визначив молодий розробник Дмитро Овчаренко. Каротажні роботи високої складності, пов’язані з великою глибиною свердловини, виконали фахівці Геофізичного управління "Укргазпромгеофізика". Саме вони визначили глибини залягання та параметри продуктивних пластів.

Як повідомляла "Українська енергетика", на початку квітня "Укргазвидобування" ввело в експлуатацію вже п’яту від початку 2024 року високопродуктивну свердловину, що дає 140 тис. куб. м газу на добу.

У перші дні 2024 року АТ "Укргазвидобування", ввело в експлуатацію розвідувальну свердловину. Це вже 10-та свердловина на цьому родовищі, яка показує високий результат.

У 2023 році "Укргазвидобування" вперше у своїй історії сягнуло обсягів видобутку природного газу від нових введених свердловин у понад 1 млрд куб. м.

Загалом за минулий рік УГВ ввело в експлуатацію 86 нових свердловин з буріння, з них 24 – з початковим дебітом понад 100 тис. куб. м, що є абсолютним рекордом за останні понад 20 років. Найпотужнішу свердловину запущено в квітні 2023 року, її дебіт сягає 580 тис. куб. м.

У 2023 році сукупний видобуток валового природного газу в Україні, за розрахунками консалтингової компанії ExPro, збільшився на 0,9% в порівнянні з попереднім роком – до 18,7 млрд куб. м. Зокрема, УГВ за результатами року видобула понад 13,9 млрд куб. м валового природного газу. Це на 5% більше, ніж у 2022 році (майже 13,23 млрд куб. м).

Чистий прибуток АТ "Укргазвидобування" у 2023 році становив майже 13 млрд грн проти 2,9 млрд у 2022 році.