БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниСуд відхилив скаргу, яка давала шанс на відновлення роботи Сахалінського родовища

Суд відхилив скаргу, яка давала шанс на відновлення роботи Сахалінського родовища

21.05.2024

Видобуток на Сахалінському газовому родовищі компанії Укрнафтобуріння не відновиться. Рішення суду виявилося негативним

Шостий апеляційний адміністративний суд (ШААС) відмовився задовольнити скаргу, яка давала шанс на відновлення роботи Сахалінського газового родовища. Про це з зали суду повідомив кореспондент LIGA.net*.

Заявником у справі було не Укрнафтобуріння (компанія, яка розробляла родовище), а державна компанія “Українські енергетичні машини” (колишній Турбоатом).

Видобуток на Сахалінському родовищі зупинено за рішенням ШААС, який скасував наказ Держгеонадра №204, де фігурувало не лише Укрнафтобуріння, але й багато інших компанії та їхніх спецдозволів, зокрема й Українські енергетичні машини.

Розглянувши справу, суд закрив апеляційне провадження, тому Укрнафтобуріння і далі буде простоювати.

«В апеляційної інстанції був шанс виправити ту катастрофічну помилку з зупинкою видобутку на Сахалінському родовищі. Вона нею не скористалася», – відреагував на рішення суду Олег Мальчик, голова правління Укрнафтобуріння.

Він додав, що це не останній шанс на відновлення видобутку, тому що на розгляді ШААС залишається заява Укрнафтобуріння про перегляд рішення за нововідкритими обставинами. 

4 грудня 2023 року Державна служба геології та надр анулювала спеціальний дозвіл №6349 від 10 липня 2019 року, наданий Укрнафтобурінню з метою видобування вуглеводнів Сахалінського нафтогазоконденсатного родовища. Спецдозвіл припинили на виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду.

Укрнафтобуріння звернулося до Верховного суду, але той не побачив підстав для касаційного перегляду.

У квітні 2023 року Печерський районний суд Києва заарештував акції Укрнафтобуріння та передав їх АРМА. Після цього управителем Укрнафтобуріння обрали Укрнафту, фактично націоналізовану раніше.

ПрАТ “ВК “Укрнафтобуріння” було афілійоване з Ігорем Коломойським. Раніше частку в УНБ мав також Віталій Хомутиннік, але він встиг продати її до арешту компанії.