БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниПозиція Держлісагентства щодо незаконного видобутку бурштину

Позиція Держлісагентства щодо незаконного видобутку бурштину

13 липня 2015
Cпільними діями правоохоронних та контролюючих органів станом на сьогодні іде активна боротьба з незаконним видобуванням бурштину на території Житомирщини. Про це під час міжвідомчої наради у Житомирі повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів Олександр Ковальчук. Він наголосив, що питання припинення незаконного видобутку бурштину знаходиться на особистому контролі у Президента Україна та Прем’єр-міністра України. 
 
«Ситуація, яка склалася у вашій області, напряму пов’язана з роботою всієї галузі лісового господарства. Адже нелегальні дії з видобутку бурштину завдали неоціненної шкоди лісовим угіддям», - зазначив Олександр Ковальчук.
 
За його словами, ще залишаються випадки незаконного видобування бурштину: «Це я міг побачити особисто минулого тижня під час робочої поїздки до Житомирської області. У зв'язку з цим, прошу керівника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства спільно з правоохоронними органами оперативно вживати усіх заходів щодо повного припинення незаконної діяльності «чорних копачів», - підкреслив Голова Держлісагентства.
 
Окрім того, Олександр Ковальчук дав низку доручень, які необхідно здійснити на пошкоджених землях лісогосподарського призначення, зокрема, облік деревини на корені, поваленої та неліквідної деревини, заготівлю та трелювання деревини, пониження та корчування пнів, вивезення деревини; підготовку ґрунту під лісові культури тощо. Голова Держлісагентства також підкреслив, що потрібно залучати науковців для детального вивчення проблеми подолання наслідків добутку бурштину та розробки наукових, лісівничих заходів щодо відтворення екосистем на пошкоджених територіях.
 
За словами Олександра Ковальчука, протистояти незаконному видобутку бурштину в лісових угіддях допомагає державна лісова охорона.
 
 
 
13 липня 2015
Geonews.com за матеріалами прес-служби Державного агентства лісових ресурсів