БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниУряд звільнив в.о. Міністра екології та природних ресурсів та причетних посадовців за спробу розкрадання коштів із Кіотського протоколу

Уряд звільнив в.о. Міністра екології та природних ресурсів та причетних посадовців за спробу розкрадання коштів із Кіотського протоколу

28 січня 2016
За результатами розслідування стосовно замаху на злочин із розкрадання 550 мільйонів гривень коштів Кіотського протоколу Уряд звільнив із займаної посади виконуючого обов’язки Міністра екології та природних ресурсів України Сергія Курикіна (розпорядження від 27 січня 2016 р. № 35-р, розпорядження від 27 січня 2016 р. № 36-р), директора департаменту кліматичної політики Міністерства Владислава Вежнина та директора ДП «Укрекоінвест» Олексія Коваля. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до керівника НАБУ, щоб ця гучна корупційна справа була доведена до кінця, і відповідальним посадовим особам були винесені вироки.
 
На засіданні Уряду в середу, 27 січня, керівник Національного агентства з питань державної служби прозвітував щодо результатів  службового розслідування за дорученням Кабінету Міністрів України стосовно замаху на злочин із розкрадання 550 мільйонів гривень коштів Кіотського протоколу, які повинні були бути відправлені на закупівлю світлодіодних пристроїв.
 
Арсеній Яценюк зазначив, що завдяки інформації Міністерства внутрішніх справ і Національної поліції було встановлено, що компанія «Агротехбуд», яка виграла тендер на придбання нових освітлювальних приладів, має всі ознаки фіктивності. Перед проведенням тендера, зазначив він, ця компанія змінила директора, засновника і головного бухгалтера: «Директором, засновником і головним бухгалтером компанії стає Алтунін О.С., який проживає в м. Донецьк, Ворошиловський район, проспект Миру, 5. В зоні антитерористичної операції».
 
Після перевірок компанії з’ясувалося, що за весь 2015 рік вона «спромоглася придбати один вентилятор за 13 тисяч гривень». Глава Уряду зазначив, що загалом на участь у тендері було заявлено 8 компаній, 6 з яких – «реальні підприємства, які працюють в сфері освітлення і мають десятки мільйонів обороту, а дві абсолютно однакові –  «Агротехбуд» і «Прімакс» - фіктивні»: «Там немає директора, там немає головного бухгалтера. Вона зареєстрована на фантом. Там є тільки банківський рахунок».
«Реальні компанії програють тендер. І з'являється  донецька фірма «з одним вентилятором», яка очікує з державного бюджету 550 мільйонів гривень, і при цьому Міністерство екології та природних ресурсів ще вносить на Уряд рішення, щоб кошти заплатили за попередньою оплатою. Якби ми оперативно не зреагували, то цих 550 мільйонів відповідно до виграного тендера пішли би на фіктивну фірму», - сказав він.
 
«Це організоване злочинне угруповання, яке пов’язано з вищим керівництвом Міністерства, з керівником державного підприємства. Це організована злочинна група», - наголосив Арсеній Яценюк. За результатами розслідування Прем’єр-міністр виніс на розгляд Уряду рішення про звільнення з займаної посади виконуючого обов’язки Міністра екології та природних ресурсів України Сергія Курикіна, директора департаменту кліматичної політики Міністерства Владислава Вежнина та також директора ДП «Укрекоінвест» Олексія Коваля.
 
Арсеній Яценюк доручив зняти гриф «для службового користування» з акта службового розслідування. Глава Уряду повідомив, що передає його  до Національного антикорупційного бюро: «Прошу персонально керівника Національного антикорупційного бюро пана Ситника, який є новою фаховою і незалежною людиною, взяти ці матеріали під особистий контроль,  порушити реальне кримінальне провадження і взяти цих корупціонерів. І не допустити того, щоб вони зараз швидко покинули територію України».
 
«Всі матеріали для порушення кримінального провадження ми передаємо до Національного антикорупційного бюро невідкладно», - додав він. Міністерство внутрішніх справ та Національна поліція 22 січня порушили відповідне кримінальне провадження, як і Державна фіскальна служба. «Якщо керівництво НАБУ прийме рішення прийняти до свого провадження цю реальну корупційну справу – а це не політичні звинувачення, а реальний склад злочину,  - ми як Уряд надамо всі матеріали, щоби ця гучна корупційна і кримінальна справа була доведена, і щоб були винесені вироки конкретним посадовим особам», - наголосив Арсеній Яценюк.
 
 
28 січня 2016
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ