БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниПАТ «Укрнафта» змушена припинити видобуток на трьох родовищах

ПАТ «Укрнафта» змушена припинити видобуток на трьох родовищах

12 лютого 2016
Найбільша нафтовидобувна компанія України ПАТ «Укрнафта» змушена припинити видобуток нафти і газу на Юрївському, Голубовському і Лопушнянському родовищах у зв'язку з відкликанням ліцензій. Рішення Державної служби геології та надр України суперечить інтересам держави – це понад 35 млн грн. недоотриманих податків щорічно, втрата робочих місць і стагнація української нафтовидобувної галузі загалом. Це ставить під удар енергетичну незалежність країни і в результаті, як наслідок цих дій – торкнеться громадян, адже частина видобутого газу на цих родовищах йде на потреби місцевого населення, громадських організацій і т. д.
 
«Це вимушене рішення щодо припинення видобутку на трьох родовищах ПАТ «Укрнафта» є безпрецедентним для компанії. Припинення видобутку спричинить незворотні наслідки – значні витрати на фінансування заходів із консервації свердловин, а можливо – спричинить їх фізичну ліквідацію, а також рекультивацію земель, виникнення ризиків екологічного характеру, порушення умов розробки родовищ вуглеводнів та ін.», - зауважив Голова Правління ПАТ«Укрнафта» Марк Роллінс.
 
Слід зазначити, що з приходом нового керівництва в IV кварталі 2015 року компанія повністю погасила поточні зобов'язання, пов'язані з видобутком вуглеводнів на цих родовищах. Нині, робота ПАТ «Укрнафта» дає щомісяця: приблизно 125 тис. тонн нафти, 11 тис. тонн скрапленого газу, 110 млн куб. природного газу. Призупинення всіх ліцензій, як цього вимагають деякі політики і чиновники, призведе до щомісячних масштабних втрат держави, оскільки жодна інша компанія не має прав на розробку цих родовищ, «Укрнафта» є власником свердловин, інфраструктури на цих родовищах, зокрема права на користування землею.
 
ПАТ «Укрнафта» за активної підтримки профспілок вже здійснює заходи щодо судового захисту своїх прав. Компанія звернулася до державної служби геології та надр України з проханням про скасування цього рішення, а також до Уряду з проханням втрутитися в ситуацію.  
 
 
12 лютого 2016
Geonews.com.ua