БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовини290 тис тонн – ресурс нафтового родовища, відкритого «Укргазвидобуванням» на Харківщині

290 тис тонн – ресурс нафтового родовища, відкритого «Укргазвидобуванням» на Харківщині

28 квітня 2016
Промисловий не фонтануючий  приплив нафти, дебітом  4,9 м куб. на добу, отримано при проведенні випробувань на одній з свердловин Оливинівської структури, яка знаходиться на території Шевченківського району Харківської області. Нафтовий поклад залягає на глибинах від 2100 до 2200 м. За попередніми даними, його ресурси оцінюються у 290 тис. тонн умовного палива. У пробуреній свердловині виявлено ще низку перспективних пластів вище по розрізу, що відкриває перспективи подальшої розвідки на цій площадці.
 
Відкриття стало наслідком переобробки матеріалів пошукового буріння,  сейсморозвідки та тривимірних побудов, з використанням новітніх технологій у програмному комплексі Petrel фірми Schlumberger фахівцями УкрНДІгазу. Головний геолог ПАТ «Укргазвидобування» Михайло Мачужак заявив, що «намагаючись наростити обсяги видобутку наші фахівці активізують пошуково-розвідувальні роботи на всіх потенційно нафтогазоносних площах. Тільки сейсмічних досліджень за останні півроку ми провели більше, ніж за чотири останніх роки. Нарощуємо також обсяги пошуково-розвідувального буріння. Збільшення ресурсної бази – головна складова реалізації Програми 20/20 – видобутку 20 млрд м куб. газу в 2020 році».
 
Довідка:
Оливинівська структура знаходиться на території Шевченківського району Харківської області. У тектонічному плані вона розташована у перехідній частині між Північним бортом та Північною прибортовою частиною ДДЗ і представляє собою монокліналь, ускладнену серією скидів різної амплітуди, за якими відбувається поступове «сходинко подібне» занурення поверхні кристалічного фундаменту у південно-західному напрямку на глибину до 3 км.
 
 
28 квітня 2016
"Укргазвидобування"