БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA

Новини

27.01.2023
Кодекс про надра
Стан геології. Доктор наук Олена РЕМЕЗОВА про закон № 2805-IX: «Головне слово має бути за геологами"

В сфері надрокористування до цього часу законодавчо не закріплено поняття: «критичної» та «стратегічної» сировини. Крім того застарілими залишається ряд підзаконних нормативно-правових актів, а головне – не вирішується проблема фінансування робіт з геологорозвідки.

18.01.2023
Кодекс про надра
ЗАКОН № 2805-IX: АНАЛІЗ ЮРИДИЧНОЇ КОМПАНІЇ SAYENKO KHARENKO

«ЕнергоБізнес» продовжує ряд публікацій про закон № 2805-IX, який викликав жвавий інтерес серед представників галузі надрокористування. Детальний аналіз закону представила старший юрист юридичної компанії Sayenko Kharenko Наталія Гутаревич, яка зазначила, що закон виключив можливість володіння надрами для російських компаній, чітко регламентував строки користування ліцензіями та передбачає застосування електронної геоінформаційної системи. 

Разом з тим, Наталія Гутаревич вказала на питання, які викликали занепокоєння і у попередніх оглядачів, а саме, на можливість продажу частини родовища, купівлю спецдозволу землевласниками без аукціону та зміну повноважень місцевих рад. Детальніше аргументи від компанії Sayenko Kharenko читайте у наступному матеріалі.

10.01.2023
Кодекс про надра
ЗАКОН №2805-ІХ: КОМЕНТАР ЮРИДИЧНОЇ КОМПАНІЇ ARZINGER

Журнал «ЕнергоБізнес» продовжує цикл матеріалів про вплив законопроекту №4187-д, який був прийнятий парламентом та підписаний президентом України 1 грудня 2022 року на сферу надрокористування. Сьогодні це вже закон №2805-ІХ, який набере чинності через три місяці та вносить зміни до Кодексу про надра, Земельного кодексу, Гірничого закону, закону «Про нафту і газ» та закону «Про регулювання містобудівної діяльності».Для аналізу нового закону видання звернулося до провідних юридичних компаній. Зокрема, свій коментар надала юридична компанія Arzinger.

До вашої уваги, думка партнера Arzinger, адвоката, керівника практики енергетики та природних ресурсів Ярослава Чекера та паралігала в компанії Janson (м. Брюсель) Світлани Хаджинової.

27.12.2022
Кодекс про надра
Президент підписав ЗП 4187 реформування сфери надрокористуванняв

Документ було схвалено в другому читанні на засіданні 01.12.2022, а 06.12.2022 повернуто з підписом Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука і того ж дня відправлено на підпис Президенту України Володимиру Зеленському:

14.12.2022
Кодекс про надра
ЗП4187 "Прийняті зміни можуть відкрити шлях до приватизації надр як в 90-тих" - О.Шумський

«ЕнергоБізнес» вирішив розібратися в прийнятих змінах детальніше та розпитати про них фахівців галузі, які брали участь в обговореннях прийнятих змін. До вашої уваги, погляд та ключові зауваження начальника управління адміністрування рентної плати, екологічного податку та місцевих податків і зборів з юридичних осіб Департаменту податкового адміністрування Державної податкової служби України Олександра Шумського.

01.12.2022
Кодекс про надра
Верховна Рада підтримала законопроект 4187 у другому читанні

Нагадаємо, у першому читанні Парламент підтримав законопроект 01.06.2021 з другої спроби. Законопроект №4187 вносить зміни до діючого Кодексу про надра, Закону України "Про нафту і газ", Гірничого Закону України, Земельного кодексу України; Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=70117

25.11.2022
Кодекс про надра
Комітет з природокористування рекомендував голосування Проєкт Закону № 4187д до другого читання

Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування було розглянуто Проєкт Закону № 4187д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами" та рекомендовано його до голосування у другому читанні.

17.10.2022
Кодекс про надра
Міндовкілля висловляється за ухвалення в найближчому майбутньому законопроекту 4187-д. 

Серед покращень регулювання галузі, закладених в законопроекті, який адвокатує Міндовкілля, Євгеній Федоренко звернув увагу на скасування «архаїчної процедуру введення в дію протоколів ДКЗ» і скорочення термінів отримання спецдозволів.

14.06.2021
Кодекс про надра
Аналіз змін до Нової редакції Кодексу про Надра та законопроекту №4187, який вносить зміни до Кодексу про надра, - Asters

Публікуємо аналіз документів: нової редакції Кодексу про Надра (https://bit.ly/3vlwibv) та законопроекту №4187 (https://bit.ly/35itp0t), який прийнятий 1 червня 2021 року в першому читанні ВР України та який вносить зміни до чинного Кодексу про Надра

17 лютого 2021
Кодекс про надра
Міндовкілля оприлюднило проект Кодексу України про надра
 
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України (Міндовкілля) опублікувало проєкт Кодексу України про надра, для внесення зауважень та пропозицій щодо нього. Про це повідомляється на офіційному вебсайті у підрозділі «Регуляторна діяльність» розділу «Діяльність».