БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаАналітика

Аналітика

31.01.2023
Кодекс про надра
Закон № 2805-IX: Аналіз юридичної компанії Sayenko Kharenko

31.01.2023 ЕнергоБізнес

«ЕнергоБізнес» продовжує ряд публікацій про закон № 2805-IX, який викликав жвавий інтерес серед представників галузі надрокористування. Детальний аналіз закону представила старший юрист юридичної компанії Sayenko Kharenko Наталія Гутаревич, яка зазначила, що закон виключив можливість володіння надрами для російських компаній, чітко регламентував строки користування ліцензіями та передбачає застосування електронної геоінформаційної системи. 

Разом з тим, Наталія Гутаревич вказала на питання, які викликали занепокоєння і у попередніх оглядачів, а саме, на можливість продажу частини родовища, купівлю спецдозволу землевласниками без аукціону та зміну повноважень місцевих рад. Детальніше аргументи від компанії Sayenko Kharenko читайте у наступному матеріалі. 

https://e-b.com.ua/zakon-2805-ix-analiz-yuridicnoyi-kompaniyi-sayenko-kharenko-5228

 

27.12.2022
Кодекс про надра
АНАТОЛІЙ ВДОВИЧЕНКО: «ЗМІНИ, ЯКІ ВНОСИТЬ ЗАКОНОПРОЕКТ 4187, ВИГІДНІ БІЛЬШЕ СПЕКУЛЯНТАМ НІЖ В ЦІЛОМУ УКРАЇНСЬКОМУ НАРОДУ»

27.12.2022 Енергобізнес

Прийняття парламентом у другому читанні законопроекту 4187, який вніс суттєві зміни в Кодекс України «Про надра» та в ряд інших важливих нормативно-правових актів, викликав резонанс серед фахової спільноти. Зокрема, у Спілці буровиків України зауважили, що усякі зміни до законопроектів  повинні підпадати в першу чергу під пильне професійне око юристів-державників, конституційників і економістів, які відповідають за наповнення державного бюджету. 

https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/4241

14.12.2022
Кодекс про надра
ОЛЕКСАНДР ШУМСЬКИЙ ПРО ЗАКОНОПРОЕКТ 4187: «ПРИЙНЯТІ ЗМІНИ МОЖУТЬ ВІДКРИТИ ШЛЯХ ДО ПРИВАТИЗАЦІЇ НАДР ЯК У 90-ТІ»

14.12.2022 Енергобізнес

Багато років різні уряди в Україні намагались здійснити реформу надрокористуванняшляхом змін до ключового законодавства галузі – Кодексу про надра. В 2020 році група експертів вирішила піти шляхом розробки нової редакції Кодексу про надра. Однак ключові розробники розійшлись у баченні реформи надр, звинувативши одне одного в нецільовому використанні 1,5 млн євро технічної допомоги ЄС на його розробку. 

https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/4241

30.11.2022
Кодекс про надра
Олег Бондаренко: Прийнявши ЗП 4187 Ми врахували більшість побажань бізнесу щодо дерегуляції і закріпили чіткі правила функціонування галузі

30.11.22 NADRA.info

Очікується, що в четвер 01.12.2022 Верховна Рада голосуватиме у другому читанні проект закону №4187 (доопрацьованого) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами». 24.11.2022 документ розглянули, обговорили і рекомендували винести на голосування в Комітеті з питань екологічної політики та природокористування.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=70117

14.06.2021
Кодекс про надра
Аналіз змін до Нової редакції Кодексу про Надра та законопроекту №4187, який вносить зміни до Кодексу про надра, - Asters

14.06.21 Asters, UkrainianGasOpen2021 

Аналіз документів: Нової редакції Кодексу про Надра (https://bit.ly/3vlwibv) та законопроекту №4187 (https://bit.ly/35itp0t), який прийнятий 1 червня 2021 року в першому читанні ВР України та який вносить зміни до чинного Кодексу про Надра.

 

16.12.2021
Кодекс про надра
Проект нового Кодексу про надра несе загрозу національній безпеці України, - Президент АНКУ

16.12.21. Енергобізнес. 

Проект нового Кодексу про надра, над яким працювала команда офісу ефективного регулювання BRDO під керівництвом німецької компанії Projekt-Consult, наразі не відповідає найкращим світовим практикам.

Лінк: https://bit.ly/3RE4cUc

 

02.12.2021
Кодекс про надра
Проєкт Кодексу про надра, якого краще не було б

2.12.21. Дзеркало тижня.

Автори: Анатолій Вдовиченко, Голова Спілки буровиків України, академік Академії технологічних наук України
В’ячеслав Шестопалов, академік НАН України, доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Сергій Стовба, головний науковий співробітник Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України, доктор геологічних наук
Ірина Соколова, незалежний експерт для Єврокомісії з питань розробки політики мінеральних ресурсів

Приведення українського законодавства щодо користування надрами у відповідність до найкращих світових та європейських практик — ключове завдання України, яка не перший рік б’ється над поліпшенням свого інвестклімату та мріє про включення до світових ланцюгів створення доданої вартості.

Коли нарешті рішенням РНБО уряду було доручено в шестимісячний строк подати до парламенту нову редакцію Кодексу про надра, експертна спільнота була сповнена оптимізму. Та де там. Зазначене рішення прийняли у грудні 2019-го, минуло шість місяців, але замість завершеного проєкту кодексу уряд спромігся лише утворити робочу групу, причому традиційно із нефахівців, відібраних кулуарно.

Коштувала розробка проєкту 1,5 млн євро, що значно перевищує, наприклад, увесь бюджет геологічної галузі України на 2020 рік. На щастя, кошти взяли не з наших податків, а за рахунок технічної допомоги ЄС. Утім, погодьтеся, складно відстоювати власні економічні інтереси за чужі гроші. Хай там як, фінальну версію проєкту експерти побачили лише у грудні 2020-го. І можна було б пробачити затримку з розробкою документа, якби він вийшов високоякісним, але дива не сталося.

Лінк: https://zn.ua/ukr/economic-security/projekt-kodeksu-pro-nadra-jakoho-krashche-ne-bulo-b.html

Корисні копалини та літій
Кому дістанеться український літій?

01.12. 21. Енергобізнес. Автор: Денис Стаджи.

Родовища літію в Україні довгий час лежали мертвим вантажем: манили потенційною прибутковістю, відлякували необхідністю великих інвестицій, а також юридичними та політичними проблемами. Однак тепер, зважаючи на все, ситуація може змінитися.

Лінк: https://e-b.com.ua/ot-mestorozdeniya-do-akkumulyatora-2604

Корисні копалини та літій
Український титан: між безчасом і новим часом

09.12.21. Енергобізнес. Автор Денис Стаджі.

Україна має потенційні можливості для розвитку титанової галузі. В Україні досить великі поклади титану, але вони досі живлять російську військову промисловість, а донедавна ще й збагачували деяких обраних в українському бізнесі. Але тепер багато може змінитись, і родовища титанових руд, можливо, нарешті почнуть працювати в Україні.

Лінк: https://e-b.com.ua/ukrainskii-titan-mezdu-bezvremenem-i-novym-vremenem-2637