У січні-вересні 2015 вугледобувні підприємства енергохолдингу ДТЕК скоротили видобуток вугілля на 25,6%, або на 7 371,8 тис. Тонн до 21 433,4 тис. Тонн порівняно з аналогічним періодом 2014 року. Про це йдеться у квартальному звіті компанії ДТЕК на сайті Лондонської фондової біржі, пишуть «Українські новини».
Новини - Сторінка 114
"Укргазвидобування" розраховує на підвищення ціни за тис. куб. м газу до 3 тисяч грн з квітня 2016 р. Про це сьогодні в ході прес-сніданку повідомив глава ПАТ "Укргазвидобування" Олег Прохоренко, передає кореспондент РБК-Україна.
Державна служба геології та надр України виставить на аукціон 16 грудня Загорівську (Волинська обл.), Західно-Гутську (Харківська обл.) і Біблівську (Львівська обл.) нафтогазоносні площі, повідомляється в газеті «Урядовий кур'єр». Крім того, до продажу будуть запропоновані спеціальні дозволи на Південну ділянку Балахівського родовища графітових руд (Кіровоградська обл.), ділянка Слобідскої піщано-гравійної суміші (Львівська обл.), ділянка "Лотатники №2" (джерела №11-18) підземних мінеральних вод (Львівська обл.), Браїлівську ділянку підземних питних вод (Вінницька обл.).
Парламентський комітет з питань податкової і митної політики рекомендує Раді знизити ренту на видобуток газу для "Укргазвидобування" з 70 до 29 відсотків з 1 квітня 2016 року. Про це передає кореспондент РБК-Україна. Відповідне рішення було схвалено сьогодні на засіданні комітету в ході підтримки проекту закону провнесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення вартості газу для населення (2835), що комітет розглядав у повторному другому читанні. Відповідно до схвалених правок пропонується залишити розмір ренти 70 відсотків для компаніі "Укргазвидобування" до завершення опалювального сезону 2015/2016 років.
Верховна Рада України (ВРУ) відправила на повторне друге читання законопроект про зниження ставки рентної плати за користування надрами при видобутку корисних копалин з 70% до 14-29%. Відповідний проект закону №2835 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення вартості газу для населення" у другому читанні підтримали 205 парламентаріїв при мінімально необхідних 226.
09 листопада 2015 року, т.в.о. Голови Державної служби геології та надр України Микола Бояркін зустрівся з трудовим колективом Державного геофізичного підприємства «Укргеофізика» та представниками профспілок. Учасники зустрічі обговорили нагальні питання діяльності ДГП «Укргеофізика». Зокрема піднімались питання щодо фінансування геологорозвідувальних робіт, утримання державного майна, яке перебуває на балансі підприємства, та необхідності модернізації застарілого обладнання.
Держгеонадра опублікувал Перелік допущених претендентів до участі у ІІ аукціоні з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, який відбудеться 10 листопада 2015 року. Реєстрація претендентів (їх уповноважених осіб), у якості покупців, буде здійснюватися з 900до 1030 год. 10 листопада 2015 року за адресою: м. Київ, вул. Ежена Потьє, 16, Державна служба геології та надр України, актовий зал, 4 поверх.
3 листопада 2015 року, в Державній службі геології та надр України відбулось обговорення проекту Програми розробки вуглеводнів України. Метою Програми з робочою назвою «Прорив», розробленої Публічним акціонерним товариством «Національна акціонерна компанія «Надра України», – є виконання Енергетичної стратегії України на період до2030 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від24.07.2013 № 1071, забезпечення приросту запасів та збільшення видобутку вуглеводнів. Зазначені цілі передбачається досягти, впровадженням трьох стратегічних блоків: виробничого, інвестиційного та юридично-правового.
До заклику вплинути на Державну фіскальну службу як головного фігуранта Ініціативи прозорості видобувних галузей долучились експерти, представники громадянського суспільства, міжнародних організацій – зокрема, Світового банку та Міжнародного Секретаріату EITI, активісти, журналісти. Пост на сторінці ІПВГ Україна у Facebook набрав близько 7 тисяч переглядів та 32 поширення.
Закачаного газу в підземні газові сховища вистачить для нормального проходження опалювального сезону в Україні. Про це сьогодні на брифінгу повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, передає кореспондент РБК-Україна. "Ми будемо купувати газ в тому обсязі, який буде необхідний. Зараз у нас в підземних сховищах знаходиться на 1 млрд куб. М газу більше, ніж знаходилося торік на ту ж дату. Відповідно, в цей сезон ми входимо з кардинально більш високим запасом, ніж було минулого року ", - сказав Коболєв.