Концерн Shell планує вийти зі спільного проекту з українською компанією «Надра Юзівська». Такий намір викликано тим, що бойові дії заважають освоєнню сланцевих родовищ на Донбасі, повідомляє DW. «Британсько-нідерландський концерн Royal Dutch Shell не виключає припинення проекту з освоєння родовищ сланцевого газу на сході України. Умови роботи суттєво змінилися з тих пір, як був укладений договір з українською державною компанією «Надра Юзівська», повідомив концерн 11 червня.
Новини - Сторінка 119
Компанія Total досягла накопиченої видобутку в 2 млрд бар. на що розробляється нею Блоці 17 на глибоководді біля берегів Анголи. З введенням в експлуатацію родовища Клов (CLOV), Бlock 17 став найбільш продуктивним у компанії Total з досягненням середньодобового рівня видобутку понад 700 бар. Група експлуатує чотири плавучих системи нафтовидобутку, зберігання і вивантаження (FPSO) в основних продуктивних зонах Блока: Жірасол (Girassol), Далія (Dalia), Пазфлор (Pazflor) і Клов.
25 червня 2015 р. відбудеться Міжнародна конференція.
Фокус конференції:
У Комітеті Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки відбулися слухання на тему "Перспективи та шляхи нарощування видобутку вітчизняних нафти та газу для підвищення енергетичної безпеки України". Відкриваючи слухання, голова Комітету Микола Мартиненко, зокрема, зазначив, що слухання проводяться спільно з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу і присвячені нарощуванню видобутку нафти та газу для підвищення енергетичної безпеки України.
Державна служба геології та надр України повідомляє про створення Ініціативної групи (ІГ) з підготовки установчих зборів для формування складу Громадської ради при Держгеонадрах України (далі – Ініціативна група), склад якої затверджено наказом Держгеонадр України від 03.06.2015 № 136. До складу ІГ увійшли голова Всеукраїнської громадської організації "Ноосфера" Зур'ян О.В. – голова Ініціативної групи, представники Держгеонадр України Довженко В.А., Зарітовська Н.В., Калітка Л.О., Козир Л.В., член правління Дніпропетровської обласної громадської організації "Екотранс" Нагаєвський Д.І., заступник Президента Асоціації «Паливно-енергетичний комплекс Львівщини» Неспляк Ю.М., виконавчий директор Громадської організації «Міжнародний центр реформ» Носаль О.Ю., заступник Голови Всеукраїнської громадської організації «Українське товариство охорони природи» Панков О.І.
Зниження рентної плати за видобуток газу з 55% до 29% для свердловин глибиною до 5 тис. м сприятиме підвищенню на 30% обсягу видобутку газу приватними підприємствами. Про це в ході години запитань до уряду на пленарному засіданні Верховної Ради заявив міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин.
5 червня у Києві пройшов перший Міжнародний GR Форум. Захід, організований міжнародною компанією SIC Group Ukraine, став комунікаційним майданчиком для представників бізнесу і влади. У ході Форуму обговорювалися важливі питання сучасних бізнес-тенденцій, ефективної взаємодії бізнесу та влади, лобіювання інтересів української бізнес-спільноти на вітчизняному та міжнародному ринках.
Норвежская компания Statoil с партнерами обнаружила запасы газа на месторождении Gymir, что стало третьим обнаружением "голубого топлива" в зоне Aasta Hansteen на норвежском континентальном шельфе за последние три месяца, отмечается в сообщении компании. "Наша разведочная кампания вокруг Aasta Hansteen на текущий год доказала потенциал роста в этом районе.
У Києві 5 червня відбувся Міжнароднийфорум GovernmentRelations, на якому було обговорено сучасні бізнес-тенденції, питання ефективної взаємодії бізнесу та влади, лобіювання інтересів української бізнес-спільноти на вітчизняному та міжнародному ринках. Було зосереджено увагу на необхідності розвитку конструктивної та відкритої форми діалогу між бізнесом та владою,розвиткуGR та лобізму в Україні, законодавчому аспекті розвитку танеобхідності даного кроку для влади та бізнесу.Таклж було розглянуто іноземні практики для використання в Українї та зовнішньоекономічнійдіяльності.
Недра являются исключительно собственностью народа Украины и предоставляются только в пользование (статья 4 Кодекса Украины о недрах). Недра предоставляются в пользование предприятиям, учреждениям, организациям и гражданам только при наличии у них специального разрешения на пользование участком недр (статья 19 Кодекса Украины о недрах).